Kindlustus

Kasko kalkulaator

Mis On Kaskokindlustus

Kaskokindlustus on kindlustus, mis kaitseb sõidukit ootamatute kahjustuste, varguse ja teiste riskide eest. Kaskokindlustus on vabatahtlik kindlustus, mis tähendab, et saate ise otsustada, kas soovite seda oma sõiduki jaoks või mitte.

Kaskokindlustus võib olla täiskasko, osakasko või minikasko. Täiskasko pakub kõige laiemat kindlustuskaitset, kaitstes teie sõidukit kõigi võimalike riskide eest. Osakasko kaitseb teie sõidukit vaid teatud kindlustusriskide eest, näiteks tulekahju, varguse või loodusjõudude kahjustuste eest. Minikasko on kõige piiratum kindlustuskaitse tüüp, mis kaitseb ainult teatud kindlustusriskide eest.

Kaskokindlustuse lepingus määratletakse kindlustusjuhtumid, mille korral kindlustusandja hüvitab kahju. Kindlustusjuhtumiks võib olla näiteks liiklusõnnetus, vargus, tulekahju või loodusjõudude poolt tekitatud kahju.

Kaskokindlustuse hind sõltub kindlustuskaitse tüübist, kindlustuslepingu tingimustest ja kindlustusjuhtumite riskist. Kaskokindlustuse kalkulaator võimaldab teil hinnata kindlustusmakse suurust erinevate kindlustuskaitse tüüpide ja omavastutuse suuruse alusel. Mida suurem on omavastutus, seda väiksem on kindlustusmakse.

Kasko Kalkulaator

Kui soovid leida endale sobivat kaskokindlustust, siis on kasko kalkulaator parim viis selleks. Kasko kalkulaator aitab sul leida sobiva kindlustuse, mis kaitseb sinu sõidukit erinevate ohtude eest.

Kasko kalkulaator võimaldab sul teha päringu mitme kindlustusseltsi poolt pakutavate kaskokindlustuse hindade kohta ning võrrelda neid omavahel. See võimaldab sul leida parima hinna garantii ning säästa raha.

Kindlustuse kalkulaator võimaldab sul sisestada oma sõiduki andmed ning saada koheselt pakkumisi erinevatelt kindlustusseltsidelt. Kasko kalkulaator võimaldab sul valida erinevate kindlustusvõimaluste vahel ning teha otsus vastavalt oma vajadustele ja eelistustele.

Kasko kalkulaatoriga saad teha kindlustuse võrdluse kiirelt ja lihtsalt ning valida endale sobiva kindlustuse. Pakkumiste võrdlus annab sulle ülevaate erinevate kindlustusseltside poolt pakutavatest hindadest ning võimaldab sul leida parima hinna garantii.

Kasko Hind

Kasko kindlustus on oluline investeering, mis aitab kaitsta sinu autot ootamatute kahjude eest. Kasko kindlustuse hind sõltub mitmest tegurist, sealhulgas sõiduki tüübist, vanusest, kasutusotstarbest ja kindlustussummast. Kasko hind võib varieeruda erinevate kindlustusseltside vahel, mistõttu on oluline uurida erinevaid pakkumisi, et leida parim hind.

Kasko kindlustuse hind arvutatakse kindlustusmakse alusel, mis võib olla kas igakuine või aastane. Kindlustusmakse suurus sõltub kindlustussummast, valitud kaitse ulatusest ja kindlustusandjast. Kui soovid säästa raha, tasub võrrelda erinevaid kindlustusseltside pakkumisi ja kasutada kasko kalkulaatorit.

Kasko kalkulaator aitab sul leida parima kasko kindlustuse hinna. Sisesta oma sõiduki andmed ja kalkulaator arvutab sinu jaoks erinevate kindlustusseltside pakkumised. Enamik kindlustusseltse pakuvad tasuta kasko kalkulaatoreid, mis võimaldavad sul võrrelda erinevaid kindlustuspakkumisi ja leida parim hind.

Kasko Tüübid

Kasko kindlustuse puhul on mitmeid erinevaid tüüpe, mis kaitsevad Sinu sõidukit erinevate riskide eest. Allpool on toodud lühike ülevaade erinevatest kasko tüüpidest.

Täiskasko

Täiskasko kindlustus kaitseb Sinu sõidukit väga laialdaselt. See hõlmab nii liiklusõnnetusi kui ka muud tüüpi kahjusid, nagu näiteks vargus, tulekahju ja vandalism. Täiskasko kindlustus on kõige kallim kasko tüüp, kuid ka kõige kaitsevam.

Koguriskikindlustus

Koguriskikindlustus kaitseb Sinu sõidukit peaaegu kõigi võimalike kahjude eest. See hõlmab nii täiskasko kui ka muid kasko tüüpe. Koguriskikindlustus on kõige kallim kasko tüüp, kuid see pakub ka kõige laialdasemat kaitset.

Õnnetusjuhtumikindlustus

Õnnetusjuhtumikindlustus kaitseb Sinu sõidukit ainult siis, kui see on seotud liiklusõnnetusega. See hõlmab kõiki liiklusõnnetusi, sh kokkupõrkeid, põrkumisi ja ülekatteid. Kui soovid liiklusõnnetuse korral oma sõidukit kaitsta, on õnnetusjuhtumikindlustus hea valik.

Pagasikindlustus

Pagasikindlustus kaitseb Sinu sõiduki pagasit. See hõlmab nii vargust kui ka muud tüüpi kahjusid, nagu näiteks tulekahju ja vandalism. Kui soovid oma sõiduki pagasit kaitsta, on pagasikindlustus hea valik.

Sõidukikindlustus

Sõidukikindlustus kaitseb Sinu sõidukit väga laialdaselt. See hõlmab nii liiklusõnnetusi kui ka muud tüüpi kahjusid, nagu näiteks vargus, tulekahju ja vandalism. Sõidukikindlustus on kõige kaitsevam kasko tüüp, kuid ka kõige kallim.

Liikluskindlustus

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik. See kaitseb Sinu sõidukiga teistele isikutele tekitatud kahju eest. Liikluskindlustus ei kata Sinu sõidukile tekitatud kahju. Kui soovid oma sõidukit kaitsta ka kahju eest, mida Sa ise põhjustad, on kasko kindlustus hea valik.

Kasko Kindlustuse Tingimused

Kaskokindlustuse lepingu sõlmimisel on oluline tutvuda kindlustuse tingimustega. Kaskokindlustuse tingimused kirjeldavad kindlustuskaitse ulatust, käitumist kindlustusjuhtumi korral ja kahju hüvitamise põhimõtteid.

Kaskokindlustuse tingimused kehtivad alates 01.02.2022. LHV pakub kaskokindlustust, mis tagab turvalisuse ja mugavuse. Kaskokindlustus pakub muretut elu ilma segadust tekitavate piiranguteta.

Kaskokindlustuse tingimused sisaldavad järgmisi olulisi punkte:

 • Kindlustusjuhtum: Kaskokindlustus hüvitab kahjud, mis on tekkinud kindlustusjuhtumi tagajärjel. Kindlustusjuhtumiks loetakse sõiduki kahjustumist, hävimist või vargust.
 • Kindlustuskaitse ulatus: Kaskokindlustus pakub kaitset erinevate riskide vastu, nagu näiteks tulekahju, vandalism, loodusõnnetused, liiklusõnnetused jne. Kindlustuskaitse ulatus sõltub kindlustuslepingu tingimustest.
 • Omavastutus: Kaskokindlustuse lepingu sõlmimisel tuleb valida omavastutuse suurus. Omavastutus on summa, mille kindlustusvõtja peab ise kandma kindlustusjuhtumi korral. Omavastutuse suurus mõjutab kindlustusmakset.
 • Kahju hüvitamine: Kaskokindlustus hüvitab kindlustusjuhtumi tagajärjel tekkinud kahju vastavalt kindlustuslepingu tingimustele. Kahju hüvitamise põhimõtted on kirjeldatud kindlustuse tingimustes.

Kindlustusjuhtumid

Kaskokindlustus on mõeldud selleks, et kaitsta oma sõidukit erinevate ohtude eest. Kui juhtub õnnetus, vargus, rööv, vandalism, tulekahju, loodusõnnetus või liiklusõnnetus, siis on kaskokindlustus see, mis aitab katta kahjud.

Kui sinu sõiduk on varastatud, siis kaskokindlustus aitab katta sellest tekkinud kahjud. Kui sinu sõiduk on röövitud, siis kaskokindlustus aitab katta ka sellest tekkinud kahjud. Kui sinu sõidukit on vandaliseeritud, siis kaskokindlustus aitab katta ka sellest tekkinud kahjud.

Kui sinu sõiduk on saanud tulekahjus kahjustada, siis kaskokindlustus aitab katta ka sellest tekkinud kahjud. Kui sinu sõiduk on saanud loodusõnnetuses kahjustada, siis kaskokindlustus aitab katta ka sellest tekkinud kahjud.

Kui sinu sõiduk on sattunud liiklusõnnetusse, siis kaskokindlustus aitab katta sellest tekkinud kahjud. Kui sinu sõiduk on kokku põrganud teise sõidukiga, siis kaskokindlustus aitab katta ka sellest tekkinud kahjud.

Asendusauto ja Autoabi

Kasko kindlustusega kaasneb sageli võimalus saada asendusautot, kui sinu auto on kahjustatud või varastatud. Asendusauto on mõeldud selleks, et saaksid oma igapäevast elu jätkata ilma, et peaksid muretsema transpordi pärast. Kui sinu auto on remondis, siis saad asendusauto kasutada seni, kuni sinu auto on taas sõidukorras.

Kui sul tekib aga ootamatu probleem oma autoga, siis on sul võimalus kasutada autoabi teenust. Autoabi teenus aitab sind, kui su auto ei käivitu, kui oled kütuse otsa saanud või kui sul on muid probleeme, mis takistavad sul oma sõitu jätkata. Autoabi teenus on saadaval ööpäev läbi ning saad sellest abi nii Eestis kui ka välismaal.

Kui sinu auto on kahjustatud, siis on sul võimalus kasutada ka takso teenust. Takso teenus aitab sind siis, kui sinu auto on kahjustatud ning sa ei saa sellega enam edasi sõita. Takso teenus on saadaval ööpäev läbi ning saad sellest abi nii Eestis kui ka välismaal.

Kui sul tekib probleem oma autoga, siis on sul võimalus helistada ka kasko kindlustuse klienditeeninduse telefonile. Klienditeeninduse telefonil on olemas spetsialistid, kes aitavad sind probleemi lahendamisel ning annavad nõu, kuidas edasi tegutseda. Klienditeeninduse telefon on saadaval ööpäev läbi ning saad sellest abi nii Eestis kui ka välismaal.

Kaskokindlustus Erakliendile

Kaskokindlustus on oluline osa auto kindlustamisest, mis kaitseb teie sõidukit ootamatute kahjude eest. Kui soovite kaitsta oma sõidukit kõigi võimalike ohtude eest, siis on kaskokindlustus just see, mida vajate. Siin on mõned põhjused, miks kaskokindlustus on oluline eraklientidele.

Kliendirahulolu

Kaskokindlustus pakub eraklientidele kindlustunnet ja rahulolu, et nende sõiduk on kaitstud ootamatute kahjude eest. Kui midagi juhtub, siis on kaskokindlustus abiks, et katta kahjud ja tagada kiire remont.

Smart Kahjuabi

Kaskokindlustus pakub ka Smart Kahjuabi teenust, mis on sõltumatu teenus, mis aitab teil kahjujuhtumi korral kiiresti ja lihtsalt oma kindlustusjuhtumit lahendada. Smart Kahjuabi teenus on mugav ja kiire viis kahjujuhtumiga tegelemiseks ning tagab, et teie sõiduk saab kahjustuste korral kiiresti parandatud.

Sõltumatu Teenus

Kaskokindlustus on sõltumatu teenus, mis tagab, et teie sõiduk on kaitstud ootamatute kahjude eest. Kaskokindlustus pakub laia valikut kindlustuskaitseid, mis võimaldavad teil valida just teile sobiva kindlustuskaitse.

Kokkuvõttes on kaskokindlustus oluline osa auto kindlustamisest, mis tagab eraklientidele kindlustunde ja kaitse ootamatute kahjude eest. Kaskokindlustus pakub ka Smart Kahjuabi teenust, mis aitab teil kahjujuhtumi korral kiiresti ja lihtsalt oma kindlustusjuhtumit lahendada. Kui soovite oma panuse anda heategevusse, siis kaskokindlustus on hea võimalus seda teha.

Kindlustusseltsid

Kasko kalkulaator aitab sul leida parima kasko pakkumise Eesti juhtivatelt kindlustusseltsidelt. Siin on mõned kindlustusseltsid, mida võid kalkulaatoris leida:

 • Compensa: Compensa on üks suurimaid kindlustusseltse Baltikumis, kellel on pikaajaline kogemus kindlustustööstuses. Ettevõtte eesmärk on pakkuda klientidele kvaliteetset ja usaldusväärset teenust.

 • If Kindlustus: If Kindlustus on Soome kindlustusselts, mis on tegutsenud Eestis juba üle 20 aasta. Ettevõte pakub laia valikut kindlustusteenuseid, sealhulgas kasko kindlustust.

 • ERGO: ERGO on üks suurimaid kindlustusseltse Euroopas, kellel on esindused enam kui 30 riigis. Ettevõte pakub klientidele kvaliteetset ja paindlikku teenust.

 • Salva Kindlustus: Salva Kindlustus on Eesti kindlustusselts, kes keskendub peamiselt kohalikele klientidele. Ettevõte pakub laia valikut kindlustusteenuseid, sealhulgas kasko kindlustust.

 • Gjensidige: Gjensidige on Norra kindlustusselts, kes on tegutsenud Eestis juba üle 20 aasta. Ettevõte pakub klientidele kvaliteetset teenust ja paindlikke kindlustuslahendusi.

Need on vaid mõned kindlustusseltsid, kes pakuvad kasko kindlustust Eestis. Kalkulaatori abil saad võrrelda erinevate kindlustusseltside hindu ning valida endale sobivaima pakkumise.

Välisriigid

Kaskokindlustus on oluline ka välismaal sõites. Kui oled plaaninud reisi Venemaale või Valgevenesse, siis peaksid kindlasti teadma, millised on nende riikide nõuded kaskokindlustusele.

Venemaa

Venemaal on kohustuslik liikluskindlustus (ОСАГО), mis hüvitab teistele liiklejatele tekitatud kahju. Kaskokindlustus (КАСКО) on aga vabatahtlik, kuid soovitatav, kuna Venemaa teeolud võivad olla keerulised ja ootamatud olukorrad võivad juhtuda igal ajal.

Kaskokindlustus Venemaal pakub tavaliselt kaitset järgmiste kahjude vastu:

 • Vargus
 • Kahju tekitamine teisele sõidukile
 • Tulekahju
 • Loodusõnnetus
 • Klaasikahjustused
 • Jne.

Kuid enne kindlustuse ostmist tuleks kindlasti uurida kindlustusseltside pakkumisi ja tingimusi, sest need võivad erineda.

Valgevene

Valgevenes on kohustuslik liikluskindlustus (ОСАГО) ja kaskokindlustus (КАСКО) on samuti soovitatav. Kaskokindlustus pakub kaitset erinevate kahjude vastu, nagu näiteks:

 • Vargus
 • Kahju tekitamine teisele sõidukile
 • Tulekahju
 • Loodusõnnetus
 • Klaasikahjustused
 • Jne.

Valgevene kindlustusseltsid pakuvad erinevaid kaskopakette, mis võivad sisaldada erinevaid kaitseid. Enne kindlustuse ostmist tuleks kindlasti uurida tingimusi ja võrrelda erinevaid pakkumisi, et leida endale sobivaim lahendus.

Sõiduki Andmed

Kaskokindlustuse kalkulaatori kasutamiseks peate esmalt sisestama sõiduki andmed. Need andmed on vajalikud kindlustusmakse arvutamiseks. Siin on mõned andmed, mida peate teadma:

 • Sõiduki tüüp: kas tegemist on mopeedi, sõiduauto või haagisega.
 • Registrimass: sõiduki tühimass koos kütuse, õli ja muude vedelikega.
 • Mootori võimsus: sõiduki mootori võimsus kilovattides (kW).
 • Kasutusala: kas sõidukit kasutatakse tavakasutuseks või taksona.
 • Fotod: kindlustusandja võib paluda teil esitada sõiduki fotod.

Kui teil on need andmed käepärast, siis saate kalkulaatori abil hinnata, kui palju maksab teie sõiduki kaskokindlustus. Kalkulaator arvutab kindlustusmakse, võttes arvesse teie sõiduki andmeid ja kindlustuskaitse tingimusi.

On oluline märkida, et kindlustusmakse võib varieeruda sõltuvalt teie sõiduki andmetest. Näiteks võib suurema mootorivõimsusega sõidukile kaskokindlustuse hind olla kõrgem kui väiksema mootorivõimsusega sõidukile. Samuti võib takso kasutusala korral kindlustusmakse olla kõrgem kui tavakasutuse korral.

Enne kindlustuse ostmist lugege hoolikalt kindlustuskaitse tingimused läbi. Veenduge, et olete teadlik kõigist piirangutest ja eranditest, mis võivad kindlustusjuhtumi korral kehtida.

Erandid ja Välistused

Kasko kindlustus kaitseb sinu sõidukit ootamatute kahjude eest, kuid nagu iga kindlustuspoliis, on ka kaskol omad erandid ja välistused. Siin on mõned olulised punktid, mida peaksid kindlasti teadma:

Erandid

Erandid on juhtumid, mida kindlustus ei kata. Need on tavaliselt määratletud kindlustuspoliisi tingimustes, seega on oluline need enne kindlustuse ostmist hoolikalt läbi lugeda. Mõned levinumad erandid on järgmised:

 • Sõiduki kahjustused, mis on põhjustatud alkoholijoobes juhtimisest või muudest ebaseaduslikest tegevustest
 • Sõiduki kahjustused, mis on põhjustatud hooletusest või hoolimatusest
 • Sõiduki kahjustused, mis on põhjustatud sõiduki ülekoormamisest või valesti kinnitatud koorma tõttu
 • Sõiduki kahjustused, mis on põhjustatud sõiduki kasutamisest võidusõidul või muudel võistlustel

Välistused

Välistused on sündmused, mida kindlustus ei kata. Need on tavaliselt määratletud kindlustuspoliisi tingimustes ning võivad varieeruda sõltuvalt kindlustusseltsist ja kindlustuspoliisist. Mõned levinumad välistused on järgmised:

 • Loomade põhjustatud kahjustused, kui sõidukiga kokkupõrge toimus teel või väljaspool teed
 • Loodusjõudude põhjustatud kahjustused, nagu näiteks üleujutused, maalihked, maavärinad jne
 • Sõiduki kahjustused, mis on põhjustatud sõja, terrorismi, streigi või muude rahutuste tagajärjel
 • Sõiduki kahjustused, mis on põhjustatud sõiduki kasutamisest väljaspool kindlustuspoliisi kehtivusterritooriumi

Kui oled kindlustuse ostmiseks valmis, siis veendu, et oled hoolikalt läbi lugenud kindlustuspoliisi tingimused, et teada saada, millised on erandid ja välistused. Nii saad olla kindel, et oled valinud sobiva kindlustuspoliisi, mis kaitseb sinu sõidukit võimalike ootamatute kahjude eest.

Sõiduki Omanik

Kaskokindlustus on oluline, kui soovid kaitsta oma sõidukit ootamatute kahjude eest. Kui oled sõiduki omanik, on sinu kohustus tagada, et sõiduk on kindlustatud vastavalt seadustele. Kaskokindlustus kaitseb sinu sõidukit erinevate ohtude eest, nagu näiteks vargus, tulekahju, loodusõnnetused jne.

Kaskokindlustuse kalkulaator aitab sul leida sobiva kindlustuspaketi vastavalt sinu sõiduki vajadustele. Kalkulaator võimaldab sul valida erinevate kindlustusvariantide vahel ning võrrelda erinevaid pakkumisi. Kalkulaator arvestab sinu sõiduki tüübi, kasutusala, piirkonna ja tehniliste andmetega ning pakub sulle parimat võimalikku kindlustuslahendust.

Kui oled sõiduki omanik, siis on oluline valida sobiv kindlustusvariant vastavalt sinu sõiduki vajadustele. Kaskokindlustus pakub erinevaid kindlustusvariante, mis kaitsevad sinu sõidukit erinevate ohtude eest. Näiteks, kui oled uue sõiduki omanik, siis on soovitatav valida täiskasko kindlustus, mis kaitseb sinu sõidukit kõigi ohtude eest. Kui aga sul on vanem sõiduk, siis võid kaaluda ka osakasko kindlustust, mis kaitseb sinu sõidukit vaid teatud ohtude eest.

Korduma kippuvad küsimused

Milline on soodsaim kaskokindlustus?

Soodsaim kaskokindlustus sõltub paljudest teguritest, nagu näiteks auto vanus, mudel, sõidukogemus, liiklusõnnetuste ajalugu jne. Seetõttu on soodsaima kaskokindlustuse leidmiseks soovitatav kasutada kasko kalkulaatorit, mis võimaldab võrrelda erinevaid kindlustuspakkumisi ja valida endale sobivaim.

Kuidas kasutada liikluskindlustuse kalkulaatorit?

Liikluskindlustuse kalkulaatorit kasutades tuleb sisestada oma sõiduki andmed, nagu mudel, vanus, mootori võimsus jne. Seejärel arvutab kalkulaator välja erinevate kindlustusseltside liikluskindlustuse pakkumised ning võimaldab valida endale sobivaima.

Kuidas kasutada Ergo kasko kalkulaatorit?

Ergo kasko kalkulaatori kasutamiseks tuleb sisestada oma sõiduki andmed ning valida sobiv kindlustuskaitse. Kalkulaator arvutab välja kaskokindlustuse hinna ning võimaldab võrrelda erinevaid pakkumisi.

Kuidas kasutada Seesam kasko kalkulaatorit?

Seesam kasko kalkulaatori kasutamiseks tuleb sisestada oma sõiduki andmed ning valida sobiv kindlustuskaitse. Kalkulaator arvutab välja kaskokindlustuse hinna ning võimaldab võrrelda erinevaid pakkumisi.

Millised on Gjensidige kasko tingimused?

Gjensidige kasko tingimused sõltuvad kindlustuskaitse valikust. Kaskokindlustus võib hõlmata erinevaid riske, nagu näiteks liiklusõnnetus, vargus, tulekahju jne. Enne kindlustuse sõlmimist tuleks hoolikalt tutvuda kindlustustingimustega ning veenduda, et kindlustuskaitse vastab sinu vajadustele.

Kuidas valida sobiv If kasko kaitse?

If kaskokindlustuse valimisel tuleks arvestada oma sõiduki vanust, mudelit ning sõidukogemust. If pakub erinevaid kaskokindlustuse võimalusi, nagu näiteks Superkasko, Kasko Plus ja Kasko. Enne kindlustuse sõlmimist tuleks hoolikalt tutvuda kindlustustingimustega ning veenduda, et kindlustuskaitse vastab sinu vajadustele. Kasko kalkulaator võimaldab võrrelda erinevaid If kasko pakkumisi ning valida endale sobivaim.