Kindlustus

Reisikindlustuse kalkulaator

Kui oled plaaninud reisi, siis kindlasti soovid sellest maksimaalselt rõõmu tunda. Paraku võivad ootamatud õnnetused või terviseprobleemid reisi rikkuda ning tekitada suuri väljaminekuid. Selleks, et end reisil kindlustatuna tunda, on mõistlik võtta reisikindlustus. Reisikindlustuse kalkulaator on suurepärane vahend, mis aitab sul leida sobiva kindlustuspaketi vastavalt sinu reisi vajadustele.

Reisikindlustuse kalkulaatorid on saadaval erinevatel kindlustusfirmade veebilehtedel, nagu näiteks Poliis.ee, IIZI, Gjensidige ning Swedbank. Kalkulaatorite kasutamine on lihtne – sisesta reisi sihtkoht, kestus, reisijate arv ning vajalikud kindlustuskaitsed ning kalkulaator arvutab välja sinu reisi kindlustuse hinna.

Reisikindlustuse kalkulaator võimaldab valida erinevate kindlustuskaitsmete vahel, nagu meditsiiniabi kindlustus, õnnetusjuhtumi kindlustus, pagasi ja isiklike esemete kindlustus, reisitõrkekindlustus ning vastutus- ja õigusabikindlustus. Kalkulaatorid võimaldavad valida erinevaid kindlustussummasid ning kaitse perioodi.

Kalkulaatorite abil saad võrrelda erinevate kindlustusfirmade pakkumisi ning valida sobivaima. Reisikindlustuse kalkulaatorid pakuvad erinevaid kindlustuspakette vastavalt sinu reisi vajadustele ning eelarvele. Enne kindlustuse ostmist on oluline tutvuda kindlustuse tingimustega ning veenduda, et kindlustus katab kõik sinu reisi riskid.

Miks On Vaja Reisikindlustust?

Kui oled välismaal reisil, võib juhtuda ootamatuid õnnetusi või tervisehädasid, mis võivad tekitada suuri kulutusi. Reisikindlustus on oluline, et kaitsta ennast ootamatute kulude eest, mis võivad tekkida reisi ajal.

Reisikindlustus pakub kindlustuskaitset erinevate õnnetusjuhtumite korral, mis võivad juhtuda reisi ajal. Näiteks, kui haigestud või satud õnnetusse, katab kindlustus arstiabi ja ravikulud. Samuti hüvitatakse kindlustusega pagasi kaotamise, varguse või kahjustumise korral.

Reisikindlustus tagab ka rahalise kaitse reisitõrke korral. Kui reis tuleb ootamatult tühistada, hüvitatakse kindlustussumma vastavalt kindlustustingimustele.

Kui oled välismaal reisil, võib olla raske leida sobivat arsti või haiglat, kus saaksid vajaliku ravi. Reisikindlustus pakub tavaliselt ka reisiabi, mis aitab leida sobiva arsti või haigla ning vajadusel korraldab ka transporti.

Reisikindlustuse Tüübid

Kui oled planeerinud reisi, siis on oluline mõelda ka reisikindlustusele. Reisikindlustusega saad kaitsta end ootamatute kulude eest, mis võivad reisi ajal tekkida. Siin on mõned levinumad reisikindlustuse tüübid, mida saad valida vastavalt oma vajadustele.

Meditsiiniabi Kindlustus

Meditsiiniabi kindlustus kaitseb sind ootamatute meditsiinikulude eest reisi ajal. See kindlustus hüvitab tavaliselt arstiabi, haiglaravi ning ravimite kulud. Kui oled terviseprobleemidega, siis on see kindlustus eriti oluline, et tagada, et saad vajaliku ravi reisi ajal.

Pagasikindlustus

Pagasikindlustus kaitseb sind juhul, kui kaotad oma pagasi või kui see on kahjustatud reisi ajal. See kindlustus hüvitab tavaliselt kahjustatud või kadunud pagasi väärtuse. Kui reisid koos väärtuslike esemetega, nagu näiteks elektroonika või ehted, siis on see kindlustus eriti oluline.

Reisitõrke Kindlustus

Reisitõrke kindlustus kaitseb sind juhul, kui pead ootamatult oma reisi tühistama. See kindlustus hüvitab tavaliselt reisikulud, mis on juba makstud, kuid ei ole enam tagastatavad. Kui reisid pikalt või kui sul on terviseprobleeme, siis on see kindlustus eriti oluline.

Vastutuskindlustus

Vastutuskindlustus kaitseb sind juhul, kui põhjustad reisi ajal kahju kolmandale osapoolele. See kindlustus hüvitab tavaliselt kahju, mida oled põhjustanud teistele inimestele või nende varale. Kui reisid koos teiste inimestega või kui külastad rahvarohkeid kohti, siis on see kindlustus eriti oluline.

Rendiauto Omavastutuse Kindlustus

Kui rentid reisi ajal auto, siis võid soovida lisaks rendifirma pakutavale kindlustusele ka omavastutuse kindlustust. See kindlustus kaitseb sind juhul, kui põhjustad rendiautoga kahju või kui see varastatakse. Kui rendid auto reisi ajal, siis on see kindlustus eriti oluline.

Reisikindlustuse Ostmine

Kui oled otsustanud, et soovid oma reisi kindlustada, siis on mitmeid asju, mida peaksid enne ostu tegemist arvestama. Selles jaotises vaatame lähemalt, millised on olulised aspektid reisikindlustuse ostmisel ning kuidas saad seda ise mugavalt teha.

Enne Reisi

Enne reisi kindlustuse ostmist on oluline mõelda, millised riskid võivad sinu reisi ajal tekkida. Näiteks võid kaotada oma pagasi või vajada ootamatult arstiabi. Kindlustuse valimisel peaksid kaaluma, millised kindlustuskaitsed on sinu jaoks kõige olulisemad. Tasub ka uurida, millised on kindlustusandja tingimused ja millist abi nad pakuvad juhul, kui midagi peaks juhtuma.

Iseteenindus

Reisikindlustuse ostmisel on mugav kasutada iseteenindust. Iseteeninduse kaudu saad mugavalt võrrelda erinevaid kindlustuspakkumisi ning valida endale sobivaima. Samuti saad iseteeninduse kaudu vajadusel muuta kindlustuskaitsed või lisada lisakaitseid. Iseteeninduse kasutamine on kiire ja lihtne ning võtab vaid mõne minuti aega.

Lepingutasu Maksmine

Reisikindlustuse ostmine võib kaasa tuua lepingutasu, mis tuleb enne kindlustuse kehtima hakkamist tasuda. Lepingutasu suurus sõltub kindlustusandjast ja kindlustuskaitse suurusest. Lepingutasu tasumine toimub tavaliselt internetipanga kaudu ning on kiire ja turvaline. Pärast lepingutasu tasumist hakkab kindlustus kehtima vastavalt valitud perioodile.

Reisikindlustuse Tingimused Ja Kaitse

Enne reisile minekut on oluline mõelda ka reisikindlustusele. Reisikindlustus kaitseb Sind ootamatute sündmuste eest, mis võivad reisi ajal ette tulla. Siiski on oluline enne kindlustuse sõlmimist tutvuda kindlustustingimustega ning valida endale sobiv kindlustuskaitse.

Reisikindlustuse tingimused võivad erineda kindlustusseltsiti, seetõttu on oluline lugeda hoolikalt läbi kindlustuspoliisi tingimused ning veenduda, et need vastavad Sinu vajadustele. Kindlustuspoliisi tingimused annavad ülevaate kindlustuskaitse ulatusest, kindlustusjuhtumitest, mis on kaetud, ning nõuetest, mida tuleb täita kindlustusjuhtumi korral.

Kindlustuskaitsed võivad samuti erineda kindlustusseltsiti ning kindlustuspakettide vahel. Enne kindlustuse sõlmimist on oluline tutvuda kindlustuskaitsmetega ning valida endale sobivaim kaitse. Reisikindlustuse põhikaitse hõlmab tavaliselt järgmist:

 • Meditsiiniabi kindlustus, mis hüvitab vajadusel ravikulud ning arstiabi välismaal
 • Pagasikindlustus, mis kaitseb pagasi kaotsimineku, varguse või kahjustumise eest
 • Reisitõrkekindlustus, mis hüvitab reisi ärajäämise või hilinemise korral tekkinud kulud
 • Õnnetusjuhtumi kindlustus, mis kaitseb õnnetusjuhtumi korral

Lisaks põhikaitsele on võimalik valida ka täiendavaid kaitseid, nagu näiteks vastutuskindlustus või õigusabikindlustus.

Reisikindlustuse Maksumus

Reisikindlustuse maksumus sõltub mitmetest teguritest, nagu näiteks reisi sihtkoht, kestus, reisija vanus ja kindlustussumma. Kindlustussumma on see summa, mille ulatuses kindlustusandja hüvitab võimalikud kahjud. Omavastutus on aga summa, mille pead ise kandma kindlustusjuhtumi korral.

Reisikindlustuse kalkulaatorid võimaldavad sul võrrelda erinevate kindlustusandjate pakkumisi ning leida endale sobivaim lahendus. Kalkulaatorites saad sisestada reisi kuupäevad, sihtkoha, reisijate arvu ja vanuse ning soovi korral ka kindlustussumma ja omavastutuse suuruse.

Kindlustussumma valimisel tuleks arvestada oma reisi eesmärgi ja iseloomuga. Kui reisid kallimatesse sihtkohtadesse või tegeled aktiivse spordiga, siis soovitame valida suurema kindlustussummaga poliisi. Samuti tasub tähelepanu pöörata kindlustusandja poolt pakutavatele erinevatele kaitsevõimalustele.

Omavastutuse suurus mõjutab omakorda kindlustusmakse suurust. Mida suurem on omavastutus, seda väiksem on kindlustusmakse ning vastupidi. Omavastutuse suuruse valikul tuleks arvestada oma reisi iseloomu ja eelarvega.

Reisikindlustus Eestis

Kui plaanid reisida nii Eestis kui ka välismaal, on oluline kaaluda reisikindlustuse ostmist. Reisikindlustus kaitseb sind ootamatute sündmuste eest, mis võivad reisi ajal tekkida. Eestis on mitmeid kindlustusettevõtteid, mis pakuvad erinevaid reisikindlustuse võimalusi nii era- kui ka äriklientidele.

Kui otsid reisikindlustust eraisikuna, siis on sul võimalik kasutada erinevaid kindlustusettevõtete kalkulaatoreid, et leida endale sobivaim kindlustuspakett. Kalkulaatorid aitavad sul valida kindlustuse erinevate riskide vastu, nagu näiteks haigestumine, pagasi kaotus või reisi tühistamine. Enne kindlustuse ostmist on oluline tutvuda kindlustustingimustega ning veenduda, et kindlustus katab kõik sinu vajadused.

Kui oled aga ettevõtte esindaja, siis on sul võimalik leida spetsiaalseid reisikindlustuse võimalusi, mis sobivad just sinu ettevõtte vajadustega. Ettevõtetele pakutakse tavaliselt erinevaid kindlustuspakette vastavalt reiside arvule ja kestvusele. Samuti on võimalik kindlustada ka ettevõtte töötajate reisimine.

Reisikindlustus Covid-19 Ajastul

Koroonaviiruse pandeemia on muutnud reisimist ja reisikindlustuse vajadust. Kui plaanid välismaale reisida, on oluline mõelda ka reisikindlustusele, mis kaitseks sind võimalike ootamatuste eest, mis võivad tekkida seoses Covid-19-ga.

Reisikindlustus Covid-19 ajastul võib sisaldada mitmeid erinevaid kaitseid, mis aitavad katta erinevaid kulutusi, mis võivad tekkida seoses haigestumise, karantiini või reisi tühistamisega seoses Covid-19-ga.

Üks oluline kaitse on meditsiiniabi kindlustus, mis võimaldab sul saada vajalikku meditsiinilist abi välismaal, kui peaksid Covid-19-ga haigestuma. Samuti võib see kaitsta sind ka muude ootamatute tervisehädade eest.

Lisaks võib reisikindlustus sisaldada transpordikulude katmist, mis võivad tekkida seoses reisi tühistamisega Covid-19 tõttu. Näiteks võib see katta lennupiletite tagasimaksmist või muude transpordikulude katmist, kui reis tuleb tühistada Covid-19 tõttu.

Samuti võib reisikindlustus katta looduskatastroofide korral tekkinud kulud, mis võivad reisi ära jätta või katkestada. Näiteks võib see katta majutuskulud või muud kulud, mis tekivad looduskatastroofist mõjutatud piirkonnas.

Reisikindlustus Sihtkohtades

Kui oled planeerimas oma järgmist reisi, on oluline mõelda ka reisikindlustusele. Reisikindlustus aitab kaitsta sind ootamatute sündmuste eest, mis võivad reisi ajal juhtuda. Siin on mõned asjad, mida peaksid teadma reisikindlustuse kohta erinevates sihtkohtades.

Türgi

Kui oled planeerimas reisi Türgi, on oluline mõelda reisikindlustusele. Türgi on populaarne sihtkoht ja paljud inimesed külastavad seda riiki igal aastal. Reisikindlustus aitab kaitsta sind ootamatute sündmuste eest nagu haigestumine, pagasi kaotus, reisi tühistamine ja palju muud.

Kui reisid Türgi, peaksid kaaluma ka lennujaama kindlustust. Lennujaama kindlustus kaitseb sind ootamatute sündmuste eest, mis võivad juhtuda enne lendu või lennu ajal. Näiteks, kui lend tühistatakse või hilinetakse, võib lennujaama kindlustus aidata katta sinu kulud.

Venemaa

Kui oled planeerimas reisi Venemaale, on oluline mõelda reisikindlustusele. Venemaa on suur riik ja reisimine selles võib olla seikluslik, kuid ka ohtlik. Reisikindlustus aitab kaitsta sind ootamatute sündmuste eest nagu haigestumine, pagasi kaotus, reisi tühistamine ja palju muud.

Kui reisid Venemaale, peaksid kaaluma ka lennujaama kindlustust. Lennujaama kindlustus kaitseb sind ootamatute sündmuste eest, mis võivad juhtuda enne lendu või lennu ajal. Näiteks, kui lend tühistatakse või hilinetakse, võib lennujaama kindlustus aidata katta sinu kulud.

Laiendatud Euroopa

Kui oled planeerimas reisi laiendatud Euroopasse, on oluline mõelda reisikindlustusele. Laiendatud Euroopa hõlmab mitmeid riike ja reisimine selles võib olla seikluslik, kuid ka ohtlik. Reisikindlustus aitab kaitsta sind ootamatute sündmuste eest nagu haigestumine, pagasi kaotus, reisi tühistamine ja palju muud.

Kui reisid laiendatud Euroopasse, peaksid kaaluma ka lennujaama kindlustust. Lennujaama kindlustus kaitseb sind ootamatute sündmuste eest, mis võivad juhtuda enne lendu või lennu ajal. Näiteks, kui lend tühistatakse või hilinetakse, võib lennujaama kindlustus aidata katta sinu kulud.

Reisikindlustus Erinevatele Reisijatele

Kui oled planeerimas reisi koos pere või sõpradega, on oluline hoolitseda selle eest, et kõik oleksid kindlustatud. Pere reisikindlustus võib katta kõik pereliikmed, sealhulgas lapsed, ning tagada nende tervise ja ohutuse reisi ajal. Lisaks võib pere reisikindlustus hõlmata ka reisitõrget, pagasi kadumist, hilinemist või tühistamist ning vastutuskindlustust.

Kui oled suusataja või lumelauasõitja, on oluline valida kindlustus, mis katab võimalikud õnnetused ja vigastused. Suusareisikindlustus võib katta nii mäesuusatamise kui ka murdmaasuusatamise, lumelauasõidu ja muud talispordialad. Kindlustus võib hõlmata ka varustuse kadumist, vargust või kahjustumist.

Kui oled sukelduja, on oluline valida kindlustus, mis katab sukeldumisega seotud riskid. Sukeldumisreisikindlustus võib katta nii meditsiinilisi kulusid kui ka varustuse kadumist, vargust või kahjustumist. Samuti võib kindlustus hõlmata ka sukeldumise ajal tekkinud õnnetusi või vigastusi.

Allpool on toodud mõned näited reisikindlustuse kaitsetest, mis võivad olla erinevatele reisijatele olulised:

Pere

 • Meditsiiniline abi ja evakueerimine
 • Reisitõrge, pagasi kadumine, hilinemine või tühistamine
 • Vastutuskindlustus
 • Lapsehoidja kulud
 • Kaitse ootamatu haiguse või õnnetuse korral

Suusatajad Ja Lumelauasõitjad

 • Meditsiiniline abi ja evakueerimine
 • Varustuse kadumine, vargus või kahjustus
 • Haigestumine või vigastus suusatamise või lumelauasõidu ajal
 • Reisitõrge, pagasi kadumine, hilinemine või tühistamine

Sukeldujad

 • Meditsiiniline abi ja evakueerimine
 • Sukeldumisõnnetus või vigastus
 • Varustuse kadumine, vargus või kahjustus
 • Reisitõrge, pagasi kadumine, hilinemine või tühistamine

Kindlustuse kaitse võib erineda sõltuvalt kindlustusandjast ja kindlustuse tüübist. Enne kindlustuse ostmist veendu, et oled tutvunud kindlustuse tingimustega ning valinud sobiva kaitse vastavalt oma vajadustele ja reisi eesmärgile.

Reisijate Andmed Reisikindlustuse Ostmisel

Kui oled otsustanud osta reisikindlustust, on oluline esitada õiged andmed, et kindlustus kaitseks sind ja sinu kaaslasi parimal võimalikul viisil. Selles jaotises selgitame, milliseid andmeid tuleb esitada reisikindlustuse kalkulaatori kasutamisel.

Isikuandmed

Reisikindlustuse ostmisel tuleb esitada kõigi reisijate isikuandmed. See hõlmab nime, sünnikuupäeva, isikukoodi ja kontaktandmeid nagu telefoninumber ja e-posti aadress. Isikuandmed on vajalikud kindlustusandja jaoks, et nad saaksid kindlaks teha kindlustusvõtja ja kindlustatud isiku ning vajadusel võtta nendega ühendust.

Kui reisijate hulgas on alaealisi, tuleb esitada ka nende vanemate või eestkostjate nimi ja kontaktandmed.

Makseviis

Reisikindlustuse kalkulaator võimaldab valida erinevate makseviiside vahel. Makseviiside hulka kuuluvad pangalingi kaudu maksmine, krediitkaardi kasutamine või arvega tasumine. Enne makseviisi valimist tuleb veenduda, et see on sinu jaoks sobiv ja turvaline.

Kui valitud makseviisiks on arvega tasumine, tuleb esitada ka ettevõtte registrikood ja nimi, kellele arve tuleks väljastada.

Reisikindlustuse Kontakt

Kui soovite rohkem teada saada reisikindlustuse kohta, siis võtke ühendust kindlustusandjaga. Kontaktandmed leiate kindlustusandja kodulehelt või kindlustuspoliisilt.

Enne kindlustuslepingu sõlmimist on soovitatav tutvuda kindlustusandja kontaktandmetega ja küsida vajadusel lisainfot.

Kontaktandmete hulka võivad kuuluda kindlustusandja telefoninumber, e-posti aadress, veebileht ja asukoha aadress. Kindlustusandja võib pakkuda ka 24/7 kahjuabi, mis on saadaval ööpäevaringselt.

Kui teil tekib reisil probleeme, siis võtke kindlasti ühendust kindlustusandjaga. Kindlustusandja saab anda teile nõu, kuidas toimida erinevates olukordades ning vajadusel korraldada ka abi kohapeal.

Kontaktandmete leidmiseks võite kasutada ka kindlustusandja kodulehel olevat reisikindlustuse kalkulaatorit. Kalkulaator võimaldab teil valida sobiva kindlustuspaketi ning saada hinnapakkumise.

Oluline on meeles pidada, et kindlustuslepingu sõlmimine ei ole ainus võimalus kindlustuskaitse saamiseks. Mõnel juhul võib olla otstarbekam kasutada muid võimalusi, näiteks krediitkaardiga kaasnevat kindlustuskaitset või reisikorraldaja pakutavat kindlustust.

Korduma kippuvad küsimused

Kas reisikindlustuse kalkulaator aitab valida sobivat kindlustust?

Jah, reisikindlustuse kalkulaator aitab teil võrrelda erinevaid kindlustuspakette ja valida endale sobivaima. Kalkulaator võimaldab võrrelda kindlustuspakettide hindu, kaitseulatust ja lisateenuseid ning valida just teie reisi jaoks parima kindlustuspaketi.

Millised on erinevate reisikindlustuste võrdlusvõimalused?

Erinevate reisikindlustuste võrdlemiseks tuleks vaadata kindlustuspakettide hindu, kaitseulatust ja lisateenuseid. Kalkulaator võimaldab võrrelda erinevaid kindlustuspakette ja valida just teie reisi jaoks parima kindlustuspaketi.

Millised on Salva reisikindlustuse eelised ja puudused?

Salva reisikindlustus pakub kaitset erinevate riskide vastu, sealhulgas meditsiiniabi, pagasi ja isiklike esemete kadumise, reisitõrke ja vastutus- ning õigusabikindlustuse eest. Puudusteks võib olla kõrgem hind võrreldes teiste kindlustuspakkujatega.

Millised on Telia reisikindlustuse eelised ja puudused?

Telia reisikindlustus pakub kaitset erinevate riskide vastu, sealhulgas meditsiiniabi, pagasi ja isiklike esemete kadumise, reisitõrke ja vastutus- ning õigusabikindlustuse eest. Lisaks pakub Telia kindlustus ka kaitset seadmetele, nagu nutitelefonid ja tahvelarvutid. Puudusteks võib olla kõrgem hind võrreldes teiste kindlustuspakkujatega.

Kuidas leida soodne reisikindlustus?

Soodne reisikindlustus sõltub teie reisi sihtkohast, kestusest ja reisiplaanist. Kalkulaator võimaldab võrrelda erinevaid kindlustuspakette ja valida just teie reisi jaoks parima kindlustuspaketi. Lisaks tasub uurida erinevate kindlustuspakkujate hindu ja kaitseulatust ning võrrelda neid omavahel.

Millised on aastase reisikindlustuse võimalused ja eelised?

Aastane reisikindlustus pakub kaitset kõikidele teie aasta jooksul toimuvatele reisidele. See on mugav ja soodne lahendus, kui reisite tihti või pikemaks ajaks. Aastase reisikindlustuse eelised on fikseeritud hind, lihtne sõlmimine ja võimalus katta kõikide reisidega seotud riskid.